Bizonyára mindenkinek van olyan ismerőse, aki még fesztiválok után pár hónappal is a karján viseli a beléptető karszalagot (vagy akár a szép színes textil karszalagokat). Szeretné ezzel is megőrizni magának a fesztiváli hangulatot, meg persze dicsekedni másoknak merre járt a nyáron.

Hogy távolítsuk el a szövet karszalagot?

Közben talán már érzi, hogy a karszalagok alatt viszket a bőre. Ne fessük az ördögöt a falra, de megjelenhet néhány apró kiütés is. Ilyenkor valamit lépni kell! A karpántok ,,szakszerű” eltávolítási eszközének eddig csak az olló számított, de most ennek vége!

Karszalag  karpánt  textil karszalag  szövet karszalag  szőtt karszalag  textil karpánt  szövet karpánt  szőtt karpánt

A youtube.com-on bukkantunk rá arra a videóra, amely abszolút kisegít bennünket a bajból. Ráadásul nem is egy, hanem egyből két megoldás is van. Mind a kettő a legelterjedtebb szövet karszalagra. Nézzük!

Könnyedén kihúzhatjuk a karpántot

Egy olyan műanyag gyűrűn mutatja be a szalag eltávolítási trükköt ChrisViral youtuber, amely a ,,fogai” miatt amúgy gátolja a szövet kihúzását. Aki már próbálta levenni a karpántot az tudja, hogy bár a szövet karszalag igen tetszetős, de jól ellenáll a szándékunknak. Nem véletlenül használják a textil karpántot a fesztivál szervezők, hiszen ki kell bírja a több napos igénybevételt. A youtuber útmutatása szerint a textil karszalag levételéhez jó szolgálatot tesz egy hosszában félbe vágott 2-3 centis vékony műanyag ,,cső” (szerintem egy McDondalds-os szívószál is megfelel a célra). A műanyag darabokat bedugva a gyűrűbe, és ezzel hátra feszítve a ,,fogakat” (lásd videó), könnyedén kihúzhatjuk a szőt-szövőtt karszalagot. Ezzel a megoldással a karszalag nem sérül, és már mehet is a mosásba!

Óvatosan csavargassuk

A másik megoldás nekem kicsit drasztikusnak tűnik. Sőt, talán fájdalmas is… A videó jól mutatja, hogyan kell óvatosan csavargatni, miközben a csavarás közben szép lassan lehúzod a műanyag gyűrűt. Itt a trükk, hogy miközben tekergeted a textil karszalagot az egyre keskenyebb lesz és a felületébe nem tud beakadni a gyűrű fogazata. Én ezt a megoldást szőtt karszalag esetében abszolút nem ajánlom. Bevallom, félek attól, hogy a szövés megsérül, és azt már nem lehet helyre hozni.

A teljes videó itt érhető el: